background

Apple Developers

Yeni Apple M1 Çip Nedir?

Yeni bir tablet serisi değil, yeni bir MacBook veya en yeni iPhone da değil. Peki, M1 çip tam olarak nedir? MacBook Pro dizüstü bilgisayarlardan ve iMac'lerden yeni güçlendirilmiş Mac mini serisine kadar Apple'ın en yeni cihazlarının kalbinde yer alan yeni ve güçlü bir yonga serisi diyebiliriz.

Cihazlarınızı yükseltmek istiyorsanız, önereceğimiz ilk modeller bunlardır. Neden? İşte tam da bu soruyu yanıtlayan bir M1 çip teknik incelemesi yazdık! Bu arada, yeni M1 çipinin en önemli üstünlüklerinden bazılarını sayalım.

background

M1 Çip Avantajları

  • Daha hızlı görüntü ve video işleme – 3,9 kata kadar daha hızlı video işleme ve 7.1 kata kadar daha hızlı görüntü işleme, artık animasyonların veya video projelerinin oluşturulması için uzun uzun beklemenize gerek yok.
  • 20 saat pil ömrü - M1 yongası, %75 daha az güçle, bir bilgisayarın en yüksek performansına ulaşır, böylece tek şarjla daha uzun süre çalışabilirsiniz.
  • 3.5 kat daha yüksek işlem gücü – 3.5 kata kadar daha yüksek CPU performansı, bu her şeyin biraz daha hızlanması demek.
  • Çevreci – En yeni Apple modellerinin tümü, geri dönüştürülmüş malzemelerden üretilmiş düşük plastik içerikli ambalajlarda paketlenmiştir ve cihazınızın yenilenmesinin de yeşil bir süreç olması için geri dönüştürülebilecek şekilde tasarlanmıştır.
  • Yazılım Geliştiriciler için faydalar neler ? Artık daha iyi modele geçmek istediğiniz yorgun bir Mac cihazınız varsa, takas teklifimizden yararlanabilir ve yeni bir iMac, MacBook Pro dizüstü bilgisayar veya Mac mini için indirimler kazanabilirsiniz. Aşağıdaki iletişim formunu doldurmanız yeterli.

Nasıl yardımcı olabiliriz?